Marketing szeptany

Marketing szeptany

Chcesz, żeby twoja firma była bardziej rozpoznawalna? Chciałbyś stać się bardziej wiarygodny w oczach swoich odbiorców? Jeżeli tak, to z całą pewnością zainteresuje Cię marketing szeptany.

Czym jest marketing szeptany w internecie?

Zacznijmy od opisania tego, jak wygląda marketing szeptany poza wirtualnym światem. W skrócie polega on na tym, że ludzie podczas rozmów dzielą się często różnymi doświadczeniami i opiniami związanymi z produktami, czy też usługami, z których korzystają.

W internecie działa to bardzo podobnie. Jest jednak pewna różnica — część rozmów jest tutaj prowadzona publiczne np. na forach internetowych albo na Facebooku. To sprawia, że dostęp do nich ma każdy, kto będzie szukał informacji o danej marce w internecie. Ponadto wpisy dostępne publicznie często są aktywne przez bardzo długi czas. Dlatego też marketing szeptany w internecie daje długoterminowe efekty.

Najczęściej polega on na świadomym udzielaniu się przez tak zwanych „szeptaczy” na różnych forach internetowych lub na Facebooku.

Jakie korzyści płyną z marketingu szeptanego?

Wdrożenie działań z zakresu marketingu szeptanego daje wiele korzyści. Oczywiście przekłada się on na większą sprzedaż. Jednak to nie jedyna zaleta tej formy marketingu, przyjrzyjmy się jeszcze innym korzyściom z postawienia na marketing szeptany:

  • Twoja marka staje się bardziej rozpoznawalna. Docierasz do osób, które szukają informacji o twojej firmie oraz osób po prostu interesujących się branżą, w której działasz.
  • Wspiera pozycjonowanie — co prawda jako jedyna forma linkowania nie sprawdzi się, jednak pozwala zróżnicować profil linków. Tym samym pozytywnie wpływa na pozycje w Google.
  • Zdobywasz pozytywne opinie — dzisiaj wiele osób przed zakupem szuka opinii w internecie. Marketing szeptany umożliwia Ci zwiększyć ilość pozytywnych opinii na temat twojej firmy.
  • Zachęca innych do mówienia pozytywnie — treści w internecie często są wirusowe. Ktoś usłyszy negatywną opinię, to będzie przekazywał ja dalej, a jak ktoś usłyszy pozytywną, to będzie chciał mówić pozytywnie.
  • Pozyskiwanie nowych klientów — dobrze przeprowadzona kampania marketingu szeptanego zwiększa sprzedaż w twojej firmie. Co najważniejsze — efekty mogą pojawić się bardzo szybko.
  • Posty działają na twoją korzyść przez długi czas — jeżeli kampania marketingu szeptanego będzie przeprowadzona na forach, to posty będą pracowały na twoją korzyść przez długi czas, prawdopodobnie do czasu zamknięcia forum. Płacisz raz za reklamę, która może pracować dla Ciebie latami.

Korzyści jest wiele, jednak niektóre osoby zadają sobie jedno pytanie.

Czy marketing szeptany jest etyczny?

To często pojawiające się pytanie. Jeżeli też się nad nim zastanawiasz, to najpierw przyjrzyj się innej kwestii — czy reklama jest etyczna?

Wątpliwości co do marketingu szeptanego najczęściej są takie, że osoby piszące posty nie korzystały z produktów lub usług firmy. Jednak często w reklamach występują ludzie, którzy nie korzystają z produktów marki, którą reklamują. Teksty reklamowe piszą copywriterzy, którzy pierwszy raz słyszą o firmie, dla której tworzą ofertę.

Marketing szeptany to po prostu jedna z form reklamy. A jej etyczność podobnie, jak w pozostałych przypadkach zależy przede wszystkim od tego, jak zostanie przeprowadzona. Dobrze wykonana kampania marketingu szeptanego jest jak najbardziej etyczna.

Jak przeprowadzić kampanię marketingu szeptanego? Zleć to profesjonalistom!

W przypadku marketingu szeptanego kluczowe jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Ma to jeszcze większe znaczenie, niż w przypadku innych form marketingu — pisząc złą ofertę, tworząc nieatrakcyjną reklamę, zwykle ryzykujesz „tylko” swoim budżetem.

Natomiast źle przeprowadzony marketing szeptany może dać efekt odwrotny od oczekiwanego — może zostać przypięta łatka spamera, której będzie ciężko się pozbyć. Dlatego, jeżeli chcesz skorzystać, z wszystkich zalet tej formy marketingu, to skorzystaj z usług naszych profesjonalistów. Współpracujemy z osobami mającymi duże doświadczenie w marketingu szeptanym, a to przekłada się na wysoką skuteczność kampanii.

Dopasujemy strategię działań do twoich potrzeb i oczekiwań. Dlatego, jeżeli jesteś zainteresowany marketingiem szeptanym, to skontaktuj się z nami.

 

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Akceptuję